Obsah

Astronomické pozorování

Typ: ostatní
V pátek 23.11.2018 se v naší škole konala velmi zajímavá akce s názvem Astronomické pozorování.

V pátek 23.11.2018 se v naší škole konala velmi zajímavá akce s názvem Astronomické pozorování. Pan Marek Česal, který za námi přijel až z Plzně, nás zavedl do světa hvězd, planet, souhvězdí a dalších astronomických jevů. Spolu s ním si děti, ale i jejich rodiče vyzkoušeli různé fyzikální pokusy. Ochutnali zmrzlinovou kometu, zjistili, co všechno umí kapalný dusík, který slouží jako chladící médium, například při skladování potravin nebo dlouhodobém uchovávání živých buněk a tkání v biologii či medicíně.

Děkujeme dětem i rodičům za hojnou účast a budeme se těšit na setkání při dalších našich akcích.                                      

Mgr. Jitka Zamrzlová, učitelka

 

Setkání s hvězdářem v naší MŠ a ZŠ v Novém Sedle bylo velmi milým zážitkem a zpestřením, jak strávit páteční odpoledne. V hojném počtu rodičů a dětí, kteří zaplnili učebnu školy, jsme obdivovali nejen odbornost a zručnost pana astronoma (jméno) při provádění pokusů s tekutým dusíkem, ale zároveň i humor, s jakým byly pokusy předváděny. Děti si mohly samy některé z pokusů vyzkoušet a zapojit se tak do jimi doposud neznámé a neprozkoumané oblasti vzdělávání.

Druhá část setkání se nesla v duchu interaktivního promítání hvězdné oblohy a jejich souhvězdí, jelikož nám nepříznivé počasí neumožňovalo přímé pozorování v terénu za pomocí hvězdářského dalekohledu. Kladný ohlas rodičů i dětí na setkání s naším hostem byl pro něho jistě potěšující, a jeho nápad na opakovanou návštěvu byl všemi přítomnými s nadšením uvítán.

Za rodiče,

Olga Šelembová, v Novém Sedle dne 26.11.2018


Vytvořeno: 27. 11. 2018
Poslední aktualizace: 27. 11. 2018 15:24
Autor: Správce Webu