Obsah

Celá škola v jedné třídě

Typ: ostatní
Malotřídka je malá vesnická škola...

Malotřídka je malá vesnická škola, kde se v jedné či dvou třídách učí děti všech ročníků pohromadě. Výuka v malotřídních školách má své nezanedbatelné přednosti. Největší výhodou malotřídek je jejich socializační funkce. Všichni žáci se tu znají a starší se učí přirozenou cestou pomáhat svým mladším spolužákům. Vždyť kdo by se nechtěl pochlubit tím, co už všechno dokázal? Z výše uvedeného také vyplývá, že mor současných velkých škol, šikana, tu nemá šanci, a podle učitelů z malotřídek zde nehrozí ani drogy, dětská agresivita a podobné problémy současného školství. Jak také, když spolu, obrazně řečeno, všichni jedí z jednoho talíře? Děti se však v malotřídkách naučí i samostatnosti. Učitel se věnuje jedné věkové skupině a druhá musí chtě nechtě pracovat sama na zadaných úkolech. Žáci se tak naučí nečekat, že je někdo bude stále vodit za ručičku. Kvalifikace jako stvořená pro dnešní svět, co říkáte?

Výhody

  • Děti se přirozenou cestou naučí pomáhat si navzájem na jedné straně a samostatnosti na straně druhé.
  • Ve třídě je málo dětí, učitel tak všechny dobře zná včetně jejich rodinného zázemí.
  • Malotřídka funguje jako prevence drog, šikany a dalších rizikových jevů.
  • Škola je v místě bydliště, další volba na vsi už je pouze obtížné dojíždění.

Tak co, milí rodiče, zvolíte malotřídku pro vaše dítko?


Vytvořeno: 7. 3. 2019
Poslední aktualizace: 7. 3. 2019 15:14
Autor: Správce Webu