Světový den vody

V pátek 22. 3. 2019 od 8:30 hodin se v areálu Zemědělské školy v Žatci konala akce ke Světovému dni vody...

V pátek 22. 3. 2019 od 8:30 hodin se v areálu Zemědělské školy v Žatci konala akce ke Světovému dni vody, které se zúčastnili předškoláci z MŠ a žáci 1. a 2. ročníku naší školy.

Děti obcházely stanoviště, kde plnily různé úkoly, jako lovení ryb, třídění odpadů, pokusy s vodou, zopakovaly si znalosti o koloběhu vody, potkaly se zde s vodníkem.

O den dříve se jako každým rokem v naší třídě uskutečnil projekt ke Dni vody. Žáci si povídali o důležitosti vody jako podmínce života, o skupenství vody. Zpracovávali pracovní listy, kreslili obrázky na téma moře, v matematice počítali spotřebu vody ve svých domácnostech. Celý projekt se vydařil a žáci se zájmem plnili jednotlivé aktivity.

Mgr. Jitka Zamrzlová, třídní učitelka

Vytvořeno: 25. 3. 2019