Obsah

Exkurze do TECHMANIE SCIENCE CENTER PLZEŇ

Typ: ostatní
V úterý 12. listopadu 2019 si děti ze ZŠ a MŠ Nové Sedlo, Holedeče a Liběšic užily krásnou exkurzi do Techmania Science Center Plzeň.

V úterý 12. listopadu 2019 si děti ze ZŠ a MŠ Nové Sedlo, Holedeče a Liběšic užily krásnou exkurzi do Techmania Science Center Plzeň.

Po dlouhé cestě je čekal velký areál, který se nachází v historických budovách plzeňské Škodovky a v průběhu času se proměnil v moderní centrum vědy a techniky.

Techmania Plzeň s vtipem představila dětem základní přírodní jevy a zákony, kde zjistily, že třeba i fyzika může být  dobrodružství a že film je zase věda.

Dětem se velice líbily expozice: "Vesmír", "Malá věda", kde se prostřednictvím hry seznámily s akustikou, optikou, nakloněnou rovinou nebo kladkou. Velice je zaujala expozice "Vzhůru dolů", kde si vyzkoušely vrtání do hlubin Země a vrtaly až do hloubky vrtu 100 metrů.

Dále si vyzkoušely, jak v přírodě funguje koloběh vody, zhlédly unikátní exponáty lokomotiv a trolejbusů, zkusily si přejít řeku na úzkém laně, zaveslovaly si, prošly strašidelným hradem, ale největším lákadlem byla obří skluzavka.

V rámci programu “BARVY KOLEM NÁS“ si za vedení instruktora (edutainera) zopakovaly základní barvy, vysvětlily si, jak vypadá duha a co se stane, když se dostane barevný bonbon do vody. Poté z bonbonů vytvořily duhu, naučily ji chodit a namíchaly barvy, které v duze nejsou.

Celá akce byla pro děti velkým přínosem, neboť cílem této exkurze bylo pomáhat dětem rozvíjet vztah k vědě a technice a v obecné rovině objevovat možnosti lidského poznání. COŽ SE POVEDLO!


Vytvořeno: 14. 11. 2019
Poslední aktualizace: 14. 11. 2019 14:55
Autor: Správce Webu