Obsah

Návštěva Mederova domu - ZŠ

Typ: ostatní
Návštěva Mederova domuMederův dům je původně středověký dům, který se nachází v centru městské památkové rezervace v Žatci na Náměstí 5. května.

Návštěva Mederova domu

Mederův dům je původně středověký dům, který se nachází v centru městské památkové rezervace v Žatci na Náměstí 5. května. V roce 2020 prošel rozsáhlou rekonstrukcí, od roku 2021 je přístupný veřejnosti. Žáci z Nového Sedla si prohlédli interiéry měšťanského domu, středověké podzemí s interaktivní expozicí a výstavu obrazů kreseb i maleb našeho žáka Vojty Šelemby ze 4. ročníku. Dům slouží široké veřejnosti k přednáškám, předčítání u krbu, k tvořivým dílnám a k dalším kulturním akcím.

Mgr. Jitka Zamrzlová


 


Vytvořeno: 2. 2. 2023
Poslední aktualizace: 2. 2. 2023 10:55
Autor: Správce Webu