Opatření k provozu školy od 1. 9. 2021

Opatření k provozu školy od 1. 9. 2021

Opatření k provozu školy od 1. 9. 2021

Škola

Školní rok bude zahájen 1.9.2021 v 8,00 hod. a první den zakončíme přibližně v 8,45 hod.

Žáci 1. tříd mohou jít do školy bez ochrany dýchacích cest v doprovodu max. 2 osob. Doprovázející osoby  mohou vstupovat do školy s respirátorem nebo rouškou a po doložení dokladu o bezinfekčnosti tj. řádně ukončené očkování, negativní výsledek testu z odběrového místa atd.

Testování žáků v září 2021

budou použity Ag testy SARS-CoV-2 Antigen Test Kit

Instruktážní VIDEO:https://www.youtube.com/watch?v=Csvfjk1UBv0

Testování žáků proběhne 3 x po sobě samoodběrem

1. září, dále pak 6. a 9. září

Testování nejsou povinni se podrobit žáci:

• kteří mají řádně dokončené očkování
  • neuběhlo 180 dnů od prodělané nemoci COVID-19
  • kteří doloží negativní výsledek testu z odběrového místa
  • použití vlastních testů je možné na místě při společném testování

Pokud žák neabsolvuje testování a nevztahuje se na něj výše uvedená výjimka bude mít povinnost nosit ochranu úst a nosu po celou dobu výuky.

Osobám, které mají pozitivní výsledek testování, je zakázána přítomnost na vzdělávání.

Ochrana úst a nosu

• Ochranu úst a nosu je povinnost nosit ve všech společných vnitřních prostorech (chodby, toalety, jídelna). Odložit jí je možné ve třídách, odděleních, v jídelně u stolu při konzumaci potravin.
  • Zaměstnanci nebo ostatní dospělé osoby mají povinnost nosit respirátor nebo nanoroušku s filtrační účinností alespoň 94%,
  • Žáci mají povinnost nosit respirátor nebo zdravotnickou obličejovou masku = chirurgickou roušku. - Výjimku z nošení ochrany úst a nosu mají osoby ze závažných zdravotních důvodů, které musí být doloženy lékařským potvrzením.

Příjem přihlášek do školní družiny – do 10. září.

• Příjem přihlášek do školní jídelny - do 10. září 2021.
  • Žákům nemocným bude od 13,15 do 13,45 hodin vydán oběd do přinesených nádob.
  • Před vstupem do jídelny jsou všechny osoby povinny umýt si ruce (případně použít dezinfekci) - Rozestupy mezi stoly jsou 1,5 m.
  • U jednoho stolu sedí maximálně 4 strávníci.
  • V jídelně nesmí být současně více osob, než je míst k sezení! –
  • Oddělení družiny vstupují do jídelny v přiměřených časových rozestupech a udržují skupiny pohromadě.
  • Určený dohled nad žáky důsledně usměrňuje pohyb a chování žáků v prostoru jídelny i před ním.
  • Všechny osoby, včetně zaměstnanců kuchyně při výdeji, mají povinnost v prostorách jídelny nosit ochranu úst a nosu, dle výše uvedených pravidel, s výjimkou konzumace stravy.

V Žatci dne 31.8.2021

Mgr. Veronika Barochová