Obsah

SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT - ZŠ

Typ: ostatní
SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT4. říjen byl Světovým dnem zvířat zvolen symbolicky podle narození Svatého Františka z Assisi, který se po celý život věnoval opuštěným a nemocným zvířatům.

Projekt ke Světovému dni zvířat

4. říjen byl Světovým dnem zvířat zvolen symbolicky podle narození Svatého Františka z Assisi, který se po celý život věnoval opuštěným a nemocným zvířatům. Tento svátek se slaví již od roku 1931. V pondělí 3.10. probíhal na naší škole projekt ke Světovému dni zvířat. Žáci 1.-3. ročníku si v hodinách upevnili a procvičili znalosti získané v hodinách prvouky, řešili problémové úkoly, třídili, určovali a poznávali domácí zvířata a zvířata z různých koutů světa. Pracovali s pomocí encyklopedií, výukových programů na interaktivní tabuli. Cílem projektu bylo žáky seznámit s problematikou vymírání některých živočišných druhů, uvědomění si toho, jak člověk svým chováním ohrožuje živočišné i rostlinné druhy.

Mgr. Jitka Zamrzlová


 


Vytvořeno: 10. 10. 2022
Poslední aktualizace: 10. 10. 2022 09:21
Autor: Správce Webu