Obsah

SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT ZŠ

Typ: ostatní
SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 4. říjen byl Světovým dnem zvířat zvolen symbolicky podle narození Svatého Františka z Assisi, který se po celý život věnoval opuštěným a nemocným zvířatům.

Projekt ke Světovému dni zvířat

4. říjen byl Světovým dnem zvířat zvolen symbolicky podle narození Svatého Františka z Assisi, který se po celý život věnoval opuštěným a nemocným zvířatům. Tento svátek se slaví již od roku 1931. 4. října probíhal na naší škole projekt ke Světovému dni zvířat. Žáci si v hodinách upevnili a procvičili znalosti získané v hodinách prvouky, řešili problémové úkoly, třídili, určovali a poznávali domácí zvířata a zvířata z různých koutů světa, zpívali písničky o zvířatech, nakreslili si svoje oblíbené zvíře. Pracovali s pomocí výukových programů na interaktivní tabuli. Cílem projektu bylo žáky seznámit s problematikou vymírání některých živočišných druhů, uvědomění si toho, jak člověk svým chováním ohrožuje živočišné i rostlinné druhy.

Mgr. Jitka Zamrzlová


 


Vytvořeno: 8. 10. 2023
Poslední aktualizace: 8. 10. 2023 18:30
Autor: Správce Webu